Międzynarodowy Dzień Kropki

15.09.22r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Celem tego dnia jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia. Dzień Kropki to święto talentu i odwagi w pokonywaniu trudności.

Ten dzień obfitował w wiele zabaw z kropkami. Na zajęciach dzieci poznały genezę tego święta i uważnie słuchały opowiadania o małej dziewczynce Vashti, której świat zmienił się przez jedną małą kropkę. Tego dnia dostrzegaliśmy kropki tam, gdzie na co dzień nikt na nie, nie zwraca szczególnej uwagi. Dzieci brały udział w kropkowych  zabawach, grach matematycznych i zabawach ruchowych z udziałem kropek. W tym dniu nie zabrakło zabaw przełamujących nieśmiałość, wzmacniania wiary we własne siły i zadań, które pokazywały, że sytuacje bez wyjścia nie istnieją. Dzieci stworzyły również kropkowe prace plastyczne.

Skip to content