„BohaterOn”

Szanowni Rodzice,

W Październiku nasze przedszkole brało udział w akcji „BohaterOn”. To ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz Promocję historii Polski XXI wieku.

Akcja polegała na przeprowadzeniu zajęcia pt.: „Lekcja Bohaterstwa”. Dzieci oglądały film edukacyjny pt.: „Jak zostałem bohaterem” Elizy Piotrowskiej. To opowiadanie o 8-letnim chłopcu, który mieszka w Warszawie i jest ciekawy świata. Chłopiec dzięki opowieściom przyszywanej babci Anastazji oraz przyjaźni z rówieśnikiem Helmerem z Angoli poznaje uniwersalne znaczenie takich pojęć jak ojczyzna i bohaterstwo. Wykazuje się również czujnością i odwagą, gdy z pomocą policjantów udaje mu się złapać osiedlowego złodziejaszka, co sprawia, że 11 listopada staje się jego ulubionym dniem w roku- dniem prawdziwego bohaterstwa.

Zadaniem dzieci było zaprojektować pocztówkę, na której powinny się znaleźć zabytki jakie chciałyby pokazać swojemu koledze Helmerowi.

 

 

Skip to content