Wizyta w Pizzerii Dodo

Dnia 14.02 grupa IIIF wybrała się na wycieczkę do pizzerii Dodo w Galerii Wiatraczna. Podczas wizyty w lokalu, dzieci dowiedziały się wielu interesujących rzeczy dotyczących pizzy m.in. jakie składniki są potrzebne do jej przygotowania. Celem wycieczki było również zapoznanie ze sposobem przyrządzania pizzy oraz uwrażliwienie dzieci na kulturalne zachowanie się w restauracji. Dowiedzieliśmy się również z czego robiony jest sos, jak wygląda piec do wypiekania oraz w jaki sposób kroi się gotową pizzę. Dzieci miały możliwość z bliska poznać pracę pizzera.  Po części teoretycznej, przyszła kolej na część praktyczną, podczas której dzieci mogły samodzielnie przygotować pizzę według własnego pomysłu. Później odbyła się degustacja. Na koniec wizyty, każde z dzieci otrzymało oryginalną pamiątkę w postaci  papierowej czapeczki.

            

Skip to content